استراتژی

IEI Co. > استراتژی

شركت بازرسي مهندسي و صنعتي ايران اولين و بزرگترين شركت ايراني فعال در زمينه بازرسي فنی کالا ، تجهیزات و پروژه های صنعتی مي باشد و بعنوان سازماني يادگيرنده در جهت ارتقاء سطح كيفيت خدمات و در راستاي تأمين انتظارات سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران ، مشتريان و سایر ذينفعان، مدل نظام مديريت كيفيت خود را براساس استاندارد ISO/IEC 17020و(2008) ISO 9001 و(2004) ISO 14001 و(2007)OHSAS 18001 انتخاب کرده و اعتقاد دارد که احترام به انسانها از هر قوم و قبیلهای که هستند وظیفه است و برای تک تک افراد درون سازمانی و برون سازمانی ارزش قائل است.

لذا مديريت ارشد خود را متعهد مي‌داند که نهايت تلاش خود را در راستاي رسيدن به اهداف زير به کار برد.
• پايبندي به‌اخلاق حرفه‌اي و اجتماعي با تأكيد بر درستكاري، رازداري و رعايت بي‌طرفي و استقلال در بازرسي‌ها
• درك بيشتر نيازمندي‌هاي مشتريان و سايرذي‌نفعان و تلاش جهت دستيابي به سطح خشنودي آنان
• توسعه توانمندي سرمايه‌هاي انساني از طريق آموزش، كار تيمي ، مشاركت و تلاش جهت افزايش دانش سازماني به منظور ارتقاء کيفيت خدمات و بهداشت شغلي، ايمني و محيط زيست و سطح رضايت‌مندي كاركنان
• ايجاد مكانيزم‌هايي در جهت افزايش سهم بازار، افزايش كيفيت ارائه خدمات و انجام به موقع تعهدات
• استقرار ديدگاه فرآيندي در جهت افزايش بهره وري، اثر بخشي و بهبود مستمر
• استفاده از روشها و تکنیک های نوین بازرسی
• مدیریت منابع و هزینه ها
• ايجاد آرمان مشترك و فراهم نمودن زمينه حركت در مسيرتعالي
• جلوگيري از آلودگي محيط زيست و صرفه جويي در منابع در چهار چوب قوانين و مقررات در ارائه خدمات
• افزايش ضریب ايمني و بهداشت کارکنان و پيشگيري از بروز حوادث و بيماري‌هاي شغلي در چارچوب قوانين و مقررات در انجام عمليات بازرسي و دفتر مرکزي
• شناسايي ، اولويت بندي و ارزيابي كليه عوامل بالقوه و آسيب رسان در شرايط عادي و اضطراري


اینجانب شرایط مورد نیاز برای اجرا، کارائی وتحقق مفاد خط مشی را فراهم ساخته و با همکاری و مشارکت كليه سطوح شركت در استقرار و حفظ سيستم مديريت كيفيت، شرکت را در راه رسیدن به آرمانها و اهداف، مدیریت و پایش می نمایم.

بهروز قديمي
مدير عامل
مأموريت (IEI Mission):
مأموريت IEI به عنوان اولين شرکت ايراني ارائه دهنده خدمات بازرسي عبارت است از: تضمين انطباق کالا و خدمات با خواست مشتري در سطح جهاني از طريق صحه گذاري علمي و بي طرفانه با تکيه بر سرمايه هاي انساني دانشگر خود و در نتيجه ارزش آفريني براي مشتري، کارکنان، جامعه و سهامداران.


چشم‌انداز (IEI Vision):
ما برآنيم تا بعنوان سازماني يادگيرنده و پويا، خدمات بازرسي هر کالا و خدمت را در اقصي نقاط جهان محقق نمائيم. قابليت اساسي ما برخورداري از کارکناني خلاق و شبکه‌اي توانمند و منعطف است که ما را قادر به ارائه خدمات با بهترين کيفيت، در سريعترين زمان و کمترين هزينه مي‌نمايد. آرمان مشترک ما، تعهد به مسير تعالي تا دستيابي به کلاس جهاني است.


ارزشهاى محورى (IEI Core Values):

◙ مشترى: تلاش هوشمندانه جهت افزایش درک خود از مشتریان تا رسیدن به خشنودی مشتری.
◙ منابع انسانی: ایجاد زیرساختهای پایدار در جهت شکوفایی سرمایه‌های انسانی سازمان و تحقق سازمانی یادگیرنده.
◙ صاحبان سهام: برقراری منطق اقتصادی نتیجه‌گرا جهت توسعه پایدار.
◙ جامعه: تعهد به اخلاق حرفه‌ای و اجتماعی جهت ایفای هر چه بهتر نقش شهروندی.
◙ آرمان مشترک: عزم راسخ و انسجام ارکان سازمانی جهت دستیابی به استراتژی کلاس جهانی.
1- بازرس بايستي از اعمال سليقه شخصي اكيداً خودداري نمايد . بدين معنا كه وظيفه او تطبيق مشخصات فني مورد بازرسی با موارد مندرج در مدارك مرجع و استانداردهاي ذيربط است . (Staying 1) بازرس بايد همواره در قضاوت و صدور راي ، مستقل ، علمي و عيني عمل كند
(رعايت استقلال ، بي طرفي و درستكاري در اعلام نظر حرفه اي)

2- بازرس بايستي هنگام ورود به مكان بازرسي رويي گشاده و برخوردي خوش داشته باشد . از ايجاد استرس در طرف مقابل خودداري نموده و محيط را تلطيف نمايد . (Friendly Manner)

3- بازرس بايستي هنگام ورود به مكان بازرسي طوري در ذهن بازرسي شونده القاء نمايد كه آمده است تا تطابق مورد بازرسی با مدارك مرجع را تأييد نمايد نه اينكه عدم تطابق را كشف نمايد .(Positive Attitude)

5- بازرس بايستي درصورت مواجه با شرايط خشن يا غير مؤدبانه بازرسي شونده ، وضعيت نرمال خود را حفظ كرده و با ادامه برخورد خوب و خوش شرايط را عادي نمايد و به هر حال در نهايت به نداي وجدان خود يك قضاوت عادلانه و بيطرفانه نمايد . (Fair Judgment)

6- بازرس بايستي هنگام ورود به محل بازرسی ، مقررات آن محيط را بطور كامل رعايت نمايد .
(HSE Observations)
7- به عنوان يك اصل ، پذيرش هرگونه هدايا توسط بازرس از طرف بازرسي شونده ممنوع است .
(Refrain from accepting any Gifts)
تبصره 1 : مستثني است مواردي مثل ، هدايايي در مراسم جشن هاي ملي ، افتتاح يا اختتام پروژه ها ، سمينارها و ... كه به كليه شركت كنندگان اهدا مي شود و يا مبادلات معمول انساني مثل غذا ، كيك ، نوشيدني، لوازم و التحرير بين افراد در محيط كاري و كارخانجات

تبصره 2 : بازرس بايستي در صورت نياز با مدیر یا مسئول مربوطه مشاوره و نظر او را اجراء نمايد .
8- بازرس نبايستي صرف غذا در رستوران با مهماني مخصوص ايشان بويژه در غير ساعات كاري از طرف بازرسي شونده را قبول نمايد . (Refrain from accepting any Favor)
تبصره 1 : مستثني است مواردي مثل ، بازرسي هاي حين ساخت كه با اطلاع كارفرما و به دليل اجتناب از رفت و برگشت بازرس از محل اقامت تا كارخانه + صرف نهار working lunch كه جزئي از برنامه روزانه است .
تبصره 2 : درصورتيكه يك كارخانه بنا به هر دليلي نخواهد يا نتواند موارد تبصره 1 را فراهم نمايد . بازرس هيچ حق اعتراضي ندارد و مكلف است با نظر مدیر یا مسئول مربوطه، موضوع را حل و فصل نمايد .

9) بازرس مكلف است مغايرتهاي مشاهده شده را قبل از ارائه گزارش ، به شيوه مناسب به اطلاع بازرسي شونده رسانده و مغايرت را تفهيم نمايد.
10) بازرس مكلف است مشاهدات و يا داده هاي به دست آمده در حين بازرسي ها را به موقع ثبت نمايد تا از فقدان اطلاعات مورد نياز هنگام نوشتن گزارش بازرسي جلوگيري نمايد .

11) بازرس نبايد اطلاعات اختصاصي سازمان ، کارفرما ، سازنده ، خريدار و فروشنده را به هيچ عنوان افشاء نمايد. و به اصل رازداري در مورد اطلاعات محرمانه مشتریان و سازمان پايبند باشد.

12) بازرس بايد در هنگام بازرسي ها از بحث با افراد سازمان بازرسي شونده در مورد سازمانهای ديگري كه نزد بازرس مسبوق به سابقه هستند خودداري نمايد.
13) بازرس بايد از اظهار بيانات نادرست ، غير قابل اثبات يا گمراه كننده كه مي تواند به اعتبار سازمان بازرسي شده لطمه وارد و يا آن را بي اعتبار كند اجتناب نمايد.